Letnie upały zachęcają na pewno do tego, żeby znaleźć ochłodę w zimnej wodzie. Jeśli ktoś ma trochę miejsca w swoim ogrodzie, to może pomyśleć o tym, żeby znalazł się tam jakiś basen. Takie baseny aktualnie się cieszą ogromną popularnością, i są ogólnie dostępne w wielu różnych wersjach i rozmiarach. W zależności od budowy mogą pozwolić tylko się pochlapać małym dzieciom, co oczywiście sprawi im wiele radości i frajdy, ale w największych modelach można nawet próbować pływać. W praktyce baseny ogrodowe podzielić można na trzy podstawowe rodzaje, to znaczy dmuchane, rozporowe oraz stelażowe.

Dmuchane baseny są najmniejsze, przez co idealnie się nadają dla małych dzieci. Rozkłada się je bardzo szybko, aby je napełnić nie trzeba zbyt dużo wody, a oferowane są do tego w przeróżnych kolorach i kształtach. Nieco większe i pojemniejsze są baseny rozporowe. One z reguły są okrągłe, z uwagi na to że u góry mają wytrzymały kołnierz, chroniący przed rozerwaniem. Najbardziej wytrzymałe i największe są wersje ze stelażem, z nich bez żadnego problemu mogą korzystać dorośli.

Cała konstrukcja opiera się na stelażu zrobionym z aluminiowych rurek, a ich kształt jest prostokątny lub okrągły. W większości modeli na wyposażeniu jest również drabinka, która ułatwia wychodzenie i wchodzenie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem takiego basenu, to sprawdzić może ofertę firmy www.renovey.com, ma ona w ofercie zarówno duży wybór najróżniejszych basenów jak też liczne akcesoria do nich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY