Dla wielu osób znalezienie jakiegoś psychologa to prosta i łatwa rzecz. Starczy że wpiszą w wyszukiwarce hasło psychoterapia indywidualna radom, przejrzą zwrócone strony i zadzwonią się umówić. W wielu przypadkach to się faktycznie sprawdzi, bo duża część specjalistów dobrze sobie radzi z problemami swoich pacjentów i jest im w stanie pomóc w skuteczny sposób. Ale niestety też się zdarzają terapeuci, jakich niekoniecznie jednak warto się wybierać.

Na przykład oni mogą nie posiadać odpowiedniego wykształcenia, albo proponowane przez nich metody leczenia nie są jednak skuteczne. Psychologia w praktyce jest bowiem wymagającą dziedziną, i posiadać trzeba naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie, aby umieć pomóc w trudnych przypadkach. Dlatego też przy wyborze psychologa należy na parę rzeczy zwrócić uwagę, żeby zmniejszyć ryzyko nieodpowiedniego wyboru. Na pewno istotne będzie wspomniane już wykształcenie, czyli najlepiej skończone studia wyższe na odpowiednim kierunku.

Kolejną rzeczą będzie to, w jaki sposób psycholog będzie podchodził do relacji z pacjentami. Na pewno powinna być to osoba życzliwa i serdeczna, która umie zadbać o sympatyczną atmosferę w gabinecie. Jeśli tego nie będzie, to pacjentom trudno będzie nabrać do odpowiedniego zaufania i otworzyć się jak należy, a to przecież jest kluczowe do postawienia właściwej diagnozy i zaproponowania odpowiedniej metody leczenia. Dobry psycholog będzie potrafił słuchać, bez krytykowania i komentowania, lecz również w razie potrzeby potrafi zadać niewygodne czasem pytania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY