Przemysłowa branża wykorzystuje od dawna podstawowe prawa fizyki, które są znane od wielu lat. I od wielu lat podstawowa zasada działania maszyn opierających się o te zasady jest niezmienna, chociaż rzecz jasna mocno się zmieniły możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to siłowa hydraulika, jaka używana jest powszechnie w licznych przemysłowych branżach. Zapewne chyba każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka połączona jest kilkoma wężami z resztą maszyny.

W przewodach tych znajduje się płyn lub olej, przy pomocy którego przenoszona jest siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy podzespoły, czyli pompa, przewody oraz siłowniki są najprostszym układem hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w tego typu układach mogą się pojawić jakieś dodatkowe elementy, na przykład takie jak różne odmiany zaworów. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie roboczego ciśnienia, które następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy mocnych wężów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi maszyny systematy siłowej hydrauliki stosowane są w wielu branżach. Powszechnie można je znaleźć w urządzeniach budowlanych, rolniczych, dźwigach czy ładowarkach, ale również sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich zaletą jest duża niezawodność łącząca się z prostą, mało skomplikowaną budową. Oraz duża dostępność części zamiennych, które bez żadnego problemu zamówić można odwiedzając jakiś hydraulika siłowa sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY