Idealnie białe zęby są marzeniem wielu osób. Lecz nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy picie kawy w większych ilościach powodują, że do prawdziwej bieli jednak trochę brakuje. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi wybielające, robione w gabinetach stomatologicznych. Jednak jeżeli ktoś miał nie będzie na to finansowych możliwości, to zdecydować się na przykład może na użycie wybielających pasków.
Ta technika również się cieszy sporym zainteresowaniem, przede wszystkim z uwagi na znacznie niższą cenę i łatwe użycie. Zanim sięgnie się jednak po tę metodę, to należy się dobrze zapoznać z techniką wybielania i możliwymi zagrożeniami. Jeśli zabieg nie będzie dobrze wykonany, to narazić się można na jakieś problemy. Takie paski wykonane są z elastycznego tworzywa, które nasączone zostało substancją chemiczną. Przeważnie jest to nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, oba mają silne właściwości utleniające. Paski trzeba nakładać regularnie na zęby, dokładnie je dociskając.
Całe wybielanie powinno trwać do kilku tygodni, a efekty utrzymują się później przez kilka miesięcy. Jak więc widać samo stosowanie wcale nie jest trudne, wymaga jedynie regularności i precyzji w nakładaniu pasków. Z reguły metoda ta nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych, ale w razie jakiś wątpliwości warto skonsultować wszystko ze swoim dentystą. Precyzja ma o tyle znaczenie, że jeśli paski dobrze się nie będą stykały z zębami, to mogą się pojawić mniej wybielone miejsca, niekiedy bardzo widoczne nawet z daleka.
Poza tym używany na takich paskach środek chemiczny jest dość mocny, dlatego trzeba zachować sporo ostrożności i w miarę możliwości unikać dotykania dziąseł. Może to bowiem spowodować różnego rodzaju podrażnienia, a niekiedy i uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej w temacie działania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, jakie na przykład się znajdzie wprowadzając w wyszukiwarce hasło crest.
+Tekst Sponsorowany+