Jakiekolwiek działanie posiada właściwy proces. I trzeba wskazać, że to ono jest w stanie decydować o wszelkich wynikach. Tak samo jest w wypadku dezynfekcji. Może i ma ona dotyczyć szpitali. To jakkolwiek w nich czystość musi występować, dla korzystna pacjentów oraz personelu, na wysokim poziomie – więcej na Dezynsekcja. To właśnie dzięki temu, dostrzega się, iż pacjenci o wiele prędzej powracają do zdrowia. Poza tym nie mają oni do czynienia z zakażeniami, jakie zdołałyby okazać się dla nich niezwykle niebezpieczne. Jeżeli chodzi o proces dezynfekcji, to należy zaznaczyć, iż ma obowiązek dotyczyć on również pacjentów, jak i personelu. Dotyczy on przede wszystkim uwzględnieniu czystości rąk.

W tym celu należy skorzystać z środków czystości, jakie są dostępne w danym szpitalu. To właśnie dzięki temu na pewno zarówno pacjenci, jak i lekarze będą w stanie zatroszczyć się o własną czystość. Poza tym ważna czystość jest ważna dla chirurgów, którzy dokonują nadzwyczaj poważnych operacji. To oni przecież są w stanie decydować o stanie zdrowia, jak i wynikach takiej operacji.

Jeżeli dany chirurg nie umyłby całkowicie całych rąk oraz dłoni, to mógłby okazać się niebezpieczeństwem dla pacjenta. Z takiego powodu zarazki zdołałyby się dostać do wnętrza organizmu ludzkiego pacjenta. Kiedy dane osoby zostaną porządnie przeszkolone, to każdy jest w stanie na takim działaniu skorzystać. I należałoby byłoby samemu przekonać się o efektach takiego działania.

Wybitnie poprawnie będzie, jeśli na przykład każdy personel w szpitalu zostanie przeszkolony, jeśli chodzi o wyznaczone zadania, jakie ma. Lecz poza tym istotne, w każdej pracy, okazuje się być kurs bhp. Ono ma tutaj niesłychanie ważne znaczenie. Jeśli będziemy brali je pod uwagę w każdym szpitalu, to z pewnością przyzwoicie na tym on wyjdzie.

Należy jeszcze wskazać, iż szkolenie personelu jest w stanie przynieść pokaźniejsze korzyści. Dzięki temu w poprawniejszym stopniu będzie on wykonywał swoje obowiązku. Jeżeli w taki sposób będziemy starali się działać, to na pewno porządnie na tym wyjdziemy. W należy jeszcze zwrócić uwagę na pewną skrajność do jakiej mogłoby dochodzić. Na przykład personel leczniczy nie dbał by o czystość swojej osoby, jak oraz czystość w danym szpitalu, pomieszczeniach. Z tego powodu występowałoby obszerne zagrożenie zarażenia się mikroorganizmami, które mogłyby się szybko rozwijać w takich wymogach.