Kolosalnym powodzeniem cieszy się aktualnie rehabilitacja, którą określić można, jako w pełni kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby chorej, czy też także niepełnosprawnej, czy takiej, jaka znajduje się w okresie rekonwalescencji, jaka wynika z zabiegów i operacji, jakie zostają przeprowadzone. Zabiegi, które wykonuje się w ramach działania, jakim jest rehabilitacja mają na celu przywrócenie maksymalnej sprawności ruchowej, czy także psychicznej chorej osobie.

W głównej mierze rehabilitacja ma na celu usprawnienie osób, jakie cierpią na awarię ruchową. Twórcami tego działu są profesor Howard Rusk, oraz Wiktor Dega. Jednym z najistotniejszych działów rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia, którą zwykle użytkuje się w okresie pooperacyjnym, lub również powypadkowym. Aktualnie rehabilitacja uważana jest za proces nie tylko medyczny, ale także społeczny.

Prócz tego uważa się ją za globalną, bowiem każdy ma do niej prawo, wczesną, gdyż powinna być jak najwcześniej rozpoczęta, a też ciągła, bowiem raz rozpoczęta powinna być kontynuowana aż do zwieńczenia oraz uzyskania pożądanych rezultatów. Aktualnie nadzwyczaj wielokrotnie wykonywane są operacje korekcyjne, i naprawcze stóp i stawów kolanowych, co legendarne jest, jako chirurgia stopy. Rola stopy w życiu każdego człowieka jest ogromna, albowiem spełnia podstawową funkcję podpórczą. Z tego także względu chirurgia stopy nie jest wyłącznie efektem kosmetycznym, lecz leczniczym, który dba o to, żeby funkcjonowała ona odpowiednio.

Z tego również względu, jeśli mamy zamiar, bądź też jesteśmy zmuszeni wykonać zabieg, jakim jest chirurgia stopy musimy prosić o pomoc doświadczonego oraz profesjonalnego lekarza chirurga – wspomoże też ortopedia wrocław. Zabieg, jakim jest chirurgia stopy składa się z paru etapów. Jeśli mamy do czynienia ze wczesną fazą zniekształceń możemy zrealizować tylko operację tkanek miękkich. Niestety w wielu bardziej zaawansowanych wypadkach trzeba wykonać osteotomie, innymi słowy korekcje osi kości w obrębie stopy. Prawidłowo przeprowadzone operacje muszą pozostać dostosowane do wymogów i stanu zdrowia pacjenta, a ich charakterystyczną cechą jest to, iż po zabiegu następuje krótki okres rehabilitacji. Oczywiście po zabiegu należy unieruchomić stopę pacjenta, niemniej jednak w tym celu nie użytkuje się opatrunków gipsowych, lecz miękkie elastyczne opaski uciskowe.