Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z rozmaitych elementów wykonanych z PCV. Tworzywo to ma bowiem liczne zalety, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego postacią są różnego rodzaju folie, które mają bardzo szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest elastyczna, a równocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie powoduje jej pęknięcia, a przy tym wykazuje ona dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu może stanowić świetny termiczny izolator. Ta cecha PCV wykorzystywana jest powszechnie przy następnym niezwykle popularnym zastosowaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez które po przesunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Równocześnie w stanie spoczynku takie paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest również to, że poszczególne paski można zabarwić na rozmaite kolory. Standardowo są one robione z przezroczystego materiału, ale są również możliwości jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, lecz niezwykle istotnym miejscem zastosowania folii PCV są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia mająca grubość jedynie pół milimetra zatrzymuje praktycznie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY