Odkurzacz pionowy to przenośne urządzenie, które uprościło życie zarówno gospodyniom domowym, jak i profesjonalistom, ponieważ skutecznie i praktycznie usuwa brud i kurz z różnych środowisk.

Jakie są zalety odkurzacza pionowego?

Odkurzacz pionowy zapewnia użytkownikowi szereg korzyści, między innymi:

Odkurzanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki i szczeliny;

Pomoc w czyszczeniu dywaników i wykładzin;

Usuń kurz i brud z sof i samochodów;

Jest praktyczny, możesz go zabrać gdzie chcesz i używać kiedy tylko chcesz;

Łatwy do przechowywania, ponieważ mieści się w każdej małej przestrzeni;

Nie uszkadza kręgosłupa, ponieważ jego kabel jest prosty i ma proporcjonalny rozmiar;

Łatwy w użyciu i ogólnie lekki, co wymaga mniejszego wysiłku fizycznego.

Jak wybrać odkurzacz pionowy?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza pionowego, powinieneś wziąć pod uwagę siedem punktów, takich jak: Przewodowa czy bezprzewodowa?Istnieją dwa rodzaje odkurzaczy pionowych, przewodowy i bezprzewodowy. Najbardziej znany jest przewodowy odkurzacz pionowy, działający za pomocą przewodu połączonego gniazdem z lokalną siecią elektryczną.

Ma tę zaletę, że nie wymaga ładowania baterii, a jeśli masz długie przewody o długości od 4 do 5 metrów, dobrze odkurza w środowisku. Jedynym minusem jest to, że musisz ciągle zmieniać wtyczkę, gdy przechodzisz z jednego miejsca do drugiego.Dwie dobre wskazówki to: wybierz odkurzacze pionowe z długim przewodem i uchwytem na przewód, ponieważ znacznie ułatwia to przechowywanie.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest zasilany bateryjnie i przed użyciem należy go naładować.Jego zaletą jest to, że do pracy nie trzeba go podłączać do gniazdka, dzięki czemu można go łatwo przenosić z jednego środowiska do drugiego.Jednak wadą jest żywotność baterii, która waha się od dwudziestu do czterdziestu minut. Ma też mniejszą moc, nie nadaje się do odkurzania dywanów i miejsc, w których znajduje się sierść zwierząt.

Ponadto ładowanie zajmuje dużo czasu, nawet do 5 godzin, a z czasem bateria zaczyna się psuć, trwać krócej i powodować problemy dla użytkownika.Aby dać wam wyobrażenie, widziałem komentarze na Youtube i na stronie Reclame Aqui ludzi narzekających na to i mówiących o wysokich kosztch utrzymania tych urządzeń. A do tego wszystkiego jego cena, która również jest wysoka, nie jest korzystna dla konsumenta.

Moc odkurzacza pionowego

Moc odkurzacza pionowego może wynosić od 600w do 2000w. Im wyższa moc, tym więcej brudu wsysa.Odkurzacz o mocy 600 W jest dobry do codziennego sprzątania, usuwania kurzu z podłogi, pasm włosów i okruchów.Ale od 1000w wzwyż dobrze jest wykonać głębsze czyszczenie, takie jak dywany, chodniki i odkurzanie sierści zwierząt.

Jeśli więc nie masz w domu zwierząt, nie używaj dywanów ani chodników, a Twój dom jest mały, dobrym rozwiązaniem mogą być odkurzacze o mocy co najmniej 600 W.Ale jeśli masz zwierzęta, dywany, dywaniki, a Twój dom jest duży, odkurzacze zaczynające się od 1000 W mogą być lepsze. Ponieważ w ten sposób nie będziesz wiele wymagać od silnika odkurzacza.

Rozmiar i waga odkurzacza pionowego. Odkurzacze pionowe mają wysokość od 90 cm do 118 cm. Przy zakupie idealnie jest sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiedni, abyś był wygodny w obsłudze.Należy również sprawdzić szerokość odkurzacza, aby jego objętość była odpowiednia do przechowywania go w łatwo dostępnym miejscu.Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest waga odkurzacza, ponieważ jeśli jest za ciężki, to ciężko się nim posługiwać. Waga odkurzaczy waha się od 2 kg do 10 kg.

Odkurzacze 10 kg stają się bardziej skomplikowane w użyciu, zwłaszcza jeśli jesteś wystarczająco duży i nie możesz dalej naciskać. Aby więc być bardziej komfortowym, powinieneś zdecydować się na odkurzacze o wadze do 6 kg.

Objętość zbiornika

Objętość zbiornika odkurzacza pionowego może wynosić od 0,5 do 3 litrów. Im większy zbiornik, tym więcej brudu pomieści i opróżnienie go może zająć więcej czasu.

Dobrze jest postawić na zbiorniki o pojemności co najmniej litra lub większej, zwłaszcza jeśli dom jest duży. W ten sposób nie musisz go cały czas opróżniać.Istnieją również modele, które zawierają filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air), który pomaga usunąć 99% cząstek, takich jak roztocza i pyłki, co jest świetną opcją dla osób cierpiących na problemy z oddychaniem. sprawdź to, a dowiesz się więcej

Ale jeśli twój dom jest mały, wystarczy zbiornik o pojemności 0,5 litra. Zaleca się mycie zbiornika po każdym jego opróżnieniu. W ten sposób będzie czysty i wolny od roztoczy.

Zwykły odkurzacz pionowy czy dwa w jednym?

Ogromną zaletą odkurzacza pionowego jest to, że niektóre modele to dwa w jednym, czyli zwykły i przenośny odkurzacz. W tych modelach można przesuwać przewód odkurzacza, dzięki czemu jest przenośny. JEGObardzo przydatny do sprzątania wyższych miejsc takich jak kanapy, tapicerka, na stole czy klawiaturze.

Zwykłe odkurzacze nie mają takiej możliwości i dlatego nie mają tej możliwości. Akcesoria do odkurzaczy pionowych. Odkurzacze pionowe są dostarczane z akcesoriami ułatwiającymi odkurzanie, ich ilość i rodzaj różnią się w zależności od marki.Wśród najczęstszych akcesoriów znajdują się: ssawki o różnych rozmiarach do narożników i szczelin oraz szczotki do czyszczenia dywanów i chodników.Powinieneś zdecydować się na odkurzacz, który zawiera akcesoria, których będziesz potrzebować w swoim domu.

Ocena hałasu

Kolejnym ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza, jest ocena hałasu.Według Noise Seal firmy Inmetro ocena wynosi od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najcichszy dźwięk, a 5 najgłośniejszy.Odkurzacze pionowe są zwykle oceniane od 1 do 3, więc najlepiej wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY