Czas lata oraz sezon urlopowy, to perfekcyjny czas na zarobek dla innych, jacy w tym czasie rozwijają własny przenośny interes. Dla przykładu w dzień kobiet, najlepiej sprzedają się kwiaty. W tłusty czwartek, są to pączki. A co najodpowiedniej sprzedaje się w sezonie letnim w dodatku w samym sercu krajoznawczego jazgotu, jak na przykład nad naszym morzem? Ano oczywiście, najlepiej wyprzedają się pamiątki, Fast foods, ręczniki plażowe lub ewentualnie inne nadmorskie akcesoria, które turyści po prostu zdobywają, nigdy nie mając dość.

Stale znajdzie się coś do kupienia. Sukces nie jest jednakże gwarantowany, wszystko jeszcze zależy od tego, gdzie rozłożymy nasz stragan. Jest więcej niż pewne że optymalne miejscówki są już dawno zajęte przez tych samych kupców, jacy powracają w to samo miejsce co roku. Jako że są noclegi obok morza, to muszą tam też stać stragany, żeby wychodzący ze swych kwater turyści, mogli od razu zaopatrzyć się w wymagane lub ewentualnie także bezużyteczne artykuły pierwszej potrzeby – wypróbuj tanie noclegi Łeba. W sezonie letnim kiedy pieniądze wydaje się nieco luźniej, wszystko zależy od kaprysu. Nadmorskie miejscowości, to doskonałe miejsce na zarobek. Nic o wiele bardziej mylnego.

Cena za testową flądrę smażoną w Międzyzdrojach, będzie zdecydowanie wyższa niż we Władysławowie. Takich przykładów możemy mnożyć na pęczki. Nie ulega wątpliwości że większy kurort oznacza rozrywkę całkowicie innego rodzaju. Będzie tam ścisk, tłok i mnóstwo turystów. Dyskotek, pubów oraz innych miejsc rozrywki. No oraz sama nazwa oraz lokalizacja, też zobowiązuje. W małych nadmorskich miasteczkach, nie uświadczymy sopockiego molo, lub alei gwiazd. Wszystko ma zatem własną cenę.