W minionych latach coraz to trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na nabycie domu lub mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy instytucje finansowe zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w następstwie tego tak w zasadzie zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto opłacalnym, mogą posiadać tu znaczenie? Często okazuje się, że nadzwyczaj ważnym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Ogólnie prościej jest zdobyć wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, w związku z tym zaleca się nie czekać z decyzja kupna domu lub mieszkania, bo ma prawo okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje interesująca sytuacja, kiedy okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz iż dzieli ich dosyć kolosalna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują wieloraką politykę przyznawania kredytu, zazwyczaj jest tak, że brany jest po uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeżeli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki wykorzystują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków oddzielnie, a potem sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY