W naszej strefie klimatycznej zimą pojawić się mogą naprawdę niskie temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach przeważnie mają je zapewnione albo z jakiejś ciepłowni lub używają piecyków gazowych, natomiast właściciele domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach instalowane są bardzo różne piece, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotkać można kotły na paliwa stałe, typu węgiel Zamość.

O tym, który z opałów zostanie zastosowany, zależy od konstrukcji pieca i jego parametrów. Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem także należy wszystko policzyć przed zakupami. Najlepsze parametry jeżeli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci dostają produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj paliwa uznawany jest za ekologiczny oraz nowoczesny, robi się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie pellet drzewny ma znacznie większą wydajność niż drewno, a poza tym cechuje się małą zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest niska cena, która wynosi mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie też dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY