Badania genetyczne oferowane w poradni endokrynologicznej jaką założył profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski są umożliwione do zrealizowania, gdyż doktor taki ma duże doświadczenie w onkogenetyce i ciągle dokształca się w takim obrębie. Jeśli wobec tego jedynie endokrynolog bartoszyce odkryje wskazania do przeprowadzania badania, to można oczekiwać, że będzie zajmować się tym. Placówka świadczy w takim razie świadczenia w obrębie zapobiegania, diagnozowania oraz wyleczenia chorób układu hormonalnego.

Diagnozowanie a także leczenie zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, a także zespołów androgennych, zaburzeń metabolicznych i przedwczesnego dojrzewania odbywa się w oparciu o nowoczesne standardy. Jest to ważne, bo zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną licznych dolegliwości. Specjalista po wnikliwej rozmowie zapisze pakiet badań z wykorzystaniem jakich można liczyć na trafną diagnozę. Jeżeli okaże się to konieczne, zlecone będą też badania genetyczne dla par zmagających się z niepłodnością lub dla osób które pozostają w grupie ryzyka zachorowania na raka.

Diagnostyka genetyczna przeprowadzona będzie też po uzyskaniu wyników badań. Wtedy ekspert może powziąć decyzję co do planowanego leczenia. Ekspert współpracuje z Warsaw Genomics, gdzie ma możliwość zlecać kompletny pakiet badań genetycznych. Czułe testy bazują na dokonaniach zagranicznych. Jeżeli wyszukane będzie obciążenie genetyczne, można będzie podjąć czynności które zabezpieczają przed chorobą lub pozwalające je wyleczyć.

Można także otoczyć wsparciem lekarskim pociechy pacjenta, pozostające w obrębie ryzyka. Inne konsultacje dotyczą takich przypadków jak: choroba Hashimoto, choroba Graves – Basedowa, guzki tarczycy, hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, czynne hormonalnie gruczolaki, guzki nadnerczy, menopauza i andropauza, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, potliwość, suchość skóry, a także retinopatia. Aby wpisać się na spotkanie wystarczy przedzwonić na numer telefonu podany na stronie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY