Najliczniejszą grupę wiekową wśród naszej profesjonalnej cywilizacji stanowi aktualnie młodzież w wieku szkolnym. Uczęszcza ona do wszelkiego typu szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wielu innych. Spędzają tam zwłaszcza większość dnia, zazwyczaj po parę godzin.

Naturalnie oprócz samej nauki, ważnym aspektem jest także relaks, przybierający przeróżne formy. Z reguły jest on widoczny podczas weekendów, gdzie młodzi ludzie wybierają się na dyskoteki bądź do klubów ze znajomymi oraz przyjaciółmi. Rzecz jasna w takich miejscach nie trudno jest nabyć alkohol, który razem z papierosami obecnie stał się wybitnie popularną używką na całym świecie.

Młodzież postanawiając nadzwyczaj mocno się zrelaksować sięgają po ogromne ilości tego rodzaju trunków. Prowadzi to do upojenia, a przez to wyprawiania rozmaitych, w pewnych sytuacjach ekscentrycznych oraz niespotykanych rzeczy. Młode osoby, kiedy są pod wpływem upojenia alkoholem w wielu wypadkach rozrabiają, powodując różnorodne bójki i niszczenie wszystkiego co spotkają na swojej drodze.

W obecnym czasie właśnie ta grupa wiekowa uważana jest za tę, jaka spożywa największe ilości alkoholu. Picie alkoholu może posiadać przeróżne efekty, uzależnienie oraz nieodzowność leczenia to jeden z nich – kroplówka na kaca warszawa. Co prawda alkohol z reguły pijemy nie po to, żeby upić się, niemniej jednak po to, aby był miłym dodatkiem podczas spotkania ze znajomymi, żeby lekko rozwiązać nam język oraz uczynić, że będziemy bardziej komunikatywni. Lekka doza trafnego humoru na pewno nikomu nie wadzi, a alkohol ma przecież dużo innych zalet. Niestety jednak alkohol może mieć też nieoczekiwane kiepskie, niezmiernie niekorzystne dla nas i otoczenia efekty.

Przede wszystkim nadmierne picie alkoholu może powodować zmiany w stworzonym przez nas organizmie oraz mózgu, które powodują, że zachowujemy się de facto nieodpowiednio. Nie byłoby tak koszmarnie, gdyby to były jedyne efekty.

Alkohol ma prawo uzależnić, a to najgorszy skutek jaki może spowodować alkohol. Trunki, bez względu na to jakie są są w stanie w niezmiernie szybki sposób spowodować, że nie będziemy mogli się bez nich obejść. Wtedy na pewno będziemy w ogromnej mierze truli skonstruowany przez nas organizm, co będzie widać, nie jedynie wewnątrz, ale też na zewnątrz. Zmęczenie da o sobie znać, a potrzeba na alkohol będzie wzrastać. To najogromniejsze zagrożenie, wobec tego wypada uważać, jak z wszystkim, aby nie przesadzić.