Każdy serwis, jaki zaświadcza usługi naprawy komputerów powinien posiadać pewne akcesoria, formułowane jako potrzebne do działania takiego serwisu. Najważniejsze są części zamienne, to właśnie dzięki którym będziemy w stanie zakomunikować, która z części może być nadszarpnięta.

W tym samym celu muszą w serwisie odnajdować się sprawne komputery różnej klasy, do których wolno instalować następne podzespoły z uszkodzonego komputera, to naturalnie dzięki czemu sprawdzamy czy w komputerze sprawnym funkcjonują one prawidłowo. W ten sposób jesteśmy w stanie zakomunikować, która z części z niesprawnego komputera jest powodem kłopotów a które z nich są sprawne oraz nie żądają wymiany. Bez wątpienia, iż wzorce się zmieniają i w związku z tym powinien w serwisie znajdować się sprzęt różnej klasy tak, by zawsze mieć możliwość posiadania komputera kompatybilnego ze oprzyrządowaniem, jaki powinniśmy uczynić w poszukiwaniu awarii.

Szczególnie istotne są płyty nadrzędne z przeróżnymi slotami pod odmienne procesory a też sam procesor w kilku rozmaitych odmianach i standardach. Przyda się też zapasowa karta graficzna, kości pamięci RAM w różnych standardach i dyski twarde, zarówno w standardzie ATA jak oraz SATA – więcej na consulting it. Ważne są również należyte programy, wszystkie wersje systemów operacyjnych i inne użyteczne oprogramowanie diagnostyczne jak np. programy antywirusowe lub diagnozujące stan komputera, usterki sprzętowe oraz inżynieryjne.