Wiele elementów powoduje powstanie rozstępów, m.in. prędkie tycie, ćwiczenia na siłowni, pojawiają się także w czasie śmigłego dorastania. Na rozstępy użytkuje się właściwe kremy i preparaty, niemniej jednak metody te są nieskuteczne. Pierwszorzędny wynik daje laserowe usuwanie blizn – https://usuwanie-blizn.com/ Metoda ta jest względnie niedroga a przynosi wymagana rezultaty, cera w miejscu zabiegu jest niczym się nie wyróżnia i nie można rozpoznać wcześniejszego miejsca występowania ślady po rozstępach lub operacji. Niezmiernie rozkoszną, lecz mało efektywną postępowaniem są masaże wykonywane w specjalistycznych gabinetach przez doświadczony personel.

Kremy i kosmetyki wolno stosować w ramach działań prewencyjnych, nim jeszcze zacznie się np. intensywnie ćwiczyć na siłowni oraz przyjmować odżywki oraz suplementy diety dla sportowców skutkujące szybkim rozrostem tkanki mięśniowej. Podsumowując, najprawidłowiej stawiać na działania prewencyjne, a jeśli one nie przyniosą wyniku, to należy wykorzystać z laserowego zabiegu wymazywania blizn w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej, których ostatnio jest coraz więcej i oferują one coraz lepszą jakość.

Najczęściej można skorzystać z takiego zabiegu w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie blizna usuwana jest laserem. Nie są to tanie zabiegi, jednak nadzwyczaj funkcjonalne. Blizny z twarzy wolno usunąć w klinikach chirurgii plastycznej korzystając z własnego ubezpieczenia. Wówczas nie martwimy się kosztem, lecz wyłącznie długotrwałym czasem wyczekiwania na osobistą kolej. Tak czy inaczej nie jesteśmy już skazani na noszenie ślady przez resztkę życia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY