Cechy kształtujące wyspę Mali Losinj to na przykład dzwon wznoszący się nad tym w dawnych latach portowym miasteczkiem, imponujące gromady delfinów, domy z czerwonymi dachami, czy mający kształt trójkąta plac z ciekawie prezentującą się fontanną z rybami. W starym mieście opłaca się spacerować wąskimi ulicami, a także spacerować wzdłuż nabrzeża. Obok portu warto wybierać się na targ oraz zrobić zakupy. Pośród klasycznych chorwackich produktów wymieniane są: oliwa z oliwek, regionalny ser albo wino.

Właściwie też będzie odwiedzić targ z rybami, mieszczący się w hali posiadającej charakterystyczne niebieskie ruchome skrzydła zabezpieczające okna. Dorada, brancina, krewetki – tego dobrze jest skosztować. Spore letnisko na wyspie Losinj znane jest także jako otwarte przez cały rok uzdrowisko. Szczególnie odwiedzanie tego miejsca rekomenduje się osobom zmagającym się z alergią, osobom chorującym na astmę, jak i takim osobom, które mają słabszy układ odpornościowy. Jak się w takim razie okazuje, można tu kierować się nie tylko w celach wypoczynkowych, ale również poprawić własny stan zdrowia. Łącząc natomiast ze sobą takie dwie kwestie pozyskuje się idealne rezultaty. Historyczne bogactwo miasta wywołuje perfekcyjne wrażenie. Więcej wiadomości da się znaleźć na stronie internetowej https://www.jutarnji.hr/naslovnica/najljepsi-kvarnerski-otoci-otok-losinj-2111874

Dawne domki kapitanów z pięknymi ogrodami, wywodzące się z antyku płaskorzeźby, budynki ze średniowiecza, muzea, a także imponująca oferta rozrywkowa. To w komplecie spowoduje, że wskazana wyspa zalecana jest fanom Republiki Chorwacji. W porze letniej można się również świetnie wybawić na przeróżnych eventach. Odbywają się one na co dzień albo, a więc nie można się nudzić. Po zmroku można się wyszaleć na tarasie lub w dyskotekach, pubach. Dobrze będzie odwiedzić miejsca jakimi są: Energy, Coctail bar, Priko, Zanzibar, czy Sarjy pub.

Przeglądając wiadomości o wysepce w sieci można przekonać się, że jest to miejsce godne uwagi. Obecnie w porze letniej można tutaj spotkać mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje oraz cieszyć widokami i obiektami turystycznymi. Spacer promenadą i oglądanie przyrody to godny uwagi pomysł w planie dnia.