Wobec zachodzącego na całym globie, a z pewnością w Europie procesu demograficznego polegającego na starzeniu się społeczeństw w praktycznej medycynie ma obowiązek następować przegrupowanie specjalizacji. Większy udział w rynku medycznym rozpoczynają posiadać specjalizacje zajmujące się chorobami wieku podeszłego. Towarzyszy temu większa renoma medycyny profilaktycznej oraz estetycznej, przesuwa się bowiem granica wieku określanego jako dojrzały i starczy. Nie tylko kobiety chcą jak najdłużej zachować sprawność fizyczną i solidny wygląd.

Jednakże większa część z zabiegów medycyny estetycznej kierowane jest w zasadzie do kobiet, w jaki sposób na przykład mezoterapia – więcej na Gabinet kosmetyczny Jastrzębie-Zdrój. Pomimo że zabiegi mezoterapeutyczne działają również zapobiegawczo w przypadku łysienia, to jednak z założenia regeneracją tkanek skóry zainteresowane powinny być raczej kobiety. Zaczyna się to pomału zmieniać, czego przykładem mogą być mężczyźni ze świata polityki oraz mediów poddający się zabiegom redukcji zmarszczek. Może wydawać się lekko kontrowersyjny obrazek mężczyzny w trakcie zabiegu mezoterapii wygładzającego twarz, najistotniejsze jednakże by on sam odpowiednio się z tym czuł.

Mezoterapia daje poczucie wyraźnie przeciwne, a mianowicie, iż nawet zaawansowane procesy starzenia cery wolno jeśli nie odwrócić czy absolutnie zniwelować, to z pewnością w wielkim stopniu zredukować. O następstwach kuracji zadecyduje jej intensywność w pierwszym etapie trapi oraz systematyczność w zabiegach podtrzymujących rezultaty mezoterapii. Częstość zabiegów dobiera lekarz, dopasowując ja do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY