Właściciele prywatnych domów mają wiele opcji w temacie ogrzewania budynków. Rzecz jasna niezmiennie największą popularnością się cieszą najróżniejsze instalacje centralnego ogrzewania, lecz często wybierane są dodatkowo inne rozwiązania.

Coraz chętniej wybierane są chociażby piecyki na pellet. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych kominków, ponieważ nie potrzebują pracochłonnych prac montażowych. Z reguły starczy za pomocą odpowiedniej rury przyłączyć je do komina, aby się cieszyć ciepłym wnętrzem. Zależnie od wielkości piece takie zagrzać mogą nawet kilka pomieszczeń, doskonale się więc sprawdzą jako uzupełnienie klasycznej instalacji.

Bardzo dobrze sprawdza się również ogrzewanie za pomocą kominków. Tutaj do dyspozycji jest kilka opcji, w tym naprawdę skuteczne kominki mające płaszcz wodny. Przy tej technologii wodne wkłady kominkowe mają pomiędzy dwoma ściankami cienką warstwę wody, która zostaje nagrzana od temperatury w środku. Kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i dzięki pompie wszystko rozprowadzone zostanie po całym domu.

Rosnącą popularnością wśród odbiorców cieszą się także wkłady kominkowe gazowe. Ogromnych ich plusem jest szybkość i łatwość obsługi, nie trzeba bowiem rąbać drewna na kawałki, rozpalać ognia a później wyrzucać popiołu. W wielu przypadkach innej możliwości wręcz nie będzie, jeżeli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, gdyż coraz to nowe rejony zabraniają palenia paliwami stałymi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz