Właściciele samochodów z wysokoprężnymi silnikami muszą mierzyć się niejednokrotnie z licznymi drogimi naprawami. Powszechnie psują się w nich na przykład turbosprężarki czy koła dwumasowe, a na naprawienie ich w zależności od marki trzeba przeznaczyć od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wtryskiwaczy, jakie również w pewnych silnikach robią spore problemy. Producenci z reguły oceniają ich wytrzymałość między 150 a 250 tysięcy przebytych kilometrów, i po takim dystansie niekiedy mogą zacząć szwankować.

Objawia się to mniejszą mocą silnika i jego nierównym działaniem, dlatego też jeśli się zauważy tego typu rzeczy, lub tym bardziej jeśli zaświeci się kontrolka, to należy jak najszybciej pojechać do warsztatu. Jeżeli chodzi o nowe wtryskiwacze do diesla, to sytuacja zbyt wesoła z nimi nie jest. W związku z tym że są one dostępne jedynie w autoryzowanych serwisach, to posiadacze aut muszą się liczyć z wysokimi kosztami, w przypadku starszych samochodów przekraczającymi ich wartość.

Alternatywną możliwością będzie zakup wtrysków po regeneracji, jakie się znajdzie w dużo niższych cenach. Taka regeneracja umożliwia przywrócenie parametrów do stanu odpowiadającego nowym elementom, co umożliwi jazdę przez kolejne lata. Chcąc kupić takie wtryskiwacze po regeneracji trzeba przede wszystkim znać ich dokładne oznaczenie, bowiem nawet w przypadku tego samego modelu danego silnika wtryskiwacz 0445115027 nie zawsze spasuje do konkretnej jednostki.

+Artykuł Sponsorowany+