Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka sporej części społeczeństwa w naszym kraju. Z takich też powodów niezwykle istotne będzie to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów życia, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z istotniejszych rzeczy na przykład jest przystosowanie aut do kierowania przez osoby, które na przykład mają problemy z nogami.

Przy nich zwykłe używanie pedału gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH Veigel, a całe sterowanie odbywa się przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości samochodów posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia bezpieczne i płynne sterowanie pedałami.

Dzięki dobrej jakości układ ten umożliwia pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Duże regulacyjne możliwości pozwalają każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich wymagań, co też przełoży się na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcjonalności, przydatne w czasie codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk podczas projektowania postawiony został na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też urządzenie to jest stosowane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój