Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co na pewno pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd był robiony przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. W czasie przeglądu stomatolog dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli znalezione zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż trzysta złotych. Lecz jeżeli taka dziura się powiększy i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za tym na pewno nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto przynajmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w internecie. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY