Na najważniejszy rzut oka może się wydawać, że kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to są dwa bankowe artykuły, przyznawane na dogłębnie tych samych dewizach. Nic w wyższym stopniu mylnego, tylko nazwy mają do siebie podobne, ale w rzeczywistości w dużym stopniu się od siebie różnią. Kredyt hipoteczny ma niezmiernie rygorystyczne zasady, jako bankowy towar.

Banki nadzwyczaj całkowicie prześwietlają wszystkich wnioskodawców, którzy się o niego starają, ale również lubią udzielać kredyty hipoteczne, albowiem jest to dla nich stały oraz dość odpowiedni płaca na długie lata, pod warunkiem, że wnioskodawca wywiązuje się ze spłacania rat.

Banki bardziej przyjacielskim okiem patrzą na małżeństwa, jakie starają się o przyznanie takiego kredytu, albowiem co dwie pensje, to nie jedna. W takich wypadkach łatwiej jest kredyt otrzymać – więcej na doradca kredytowy. Hipoteczny może być przeznaczony tylko i wyłącznie na mieszkanie, dom czy też ich budowę i z reguły ma dosyć wysokie oprocentowanie, w stosunku do innych towarów bankowych. Jednakże pożyczka hipoteczna jest pod każdym względem inną usługą, którą też oferuje wiele banków.

Ten towar jest przez nie także ochoczo udzielany, chociaż przyznawany jest na kompletnie innych, aniżeli kredyt hipoteczny, zasadach. Aby móc otrzymać pożyczkę hipoteczną, koniecznym jest posiadanie na własność nieruchomości, jaka automatycznie staje się w takiej transakcji zastawem. Banki uwielbiają ten produkt, bowiem zastaw w postaci nieruchomości jest dla nich niezmiernie pewny, nawet jeśli oprocentowanie na taką pożyczkę jest w dużej mierze niższe, niż w przypadku innych bankowych artykułów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY