Jednym z pojawiających się częściej skórnych problemów jest zapalenie atopowe. Może ono powstać w wyniku nieprawidłowego działania bariery naskórkowej, co będzie powodowało powstanie niemiłych dolegliwości. Jest to przewlekła choroba, występująca u wielu osób w różnym okresie życia, w zależności od okresu może przybierać różną formę. Niekiedy pojawiają się ropne zmiany, lecz również i suche, złuszczające się miejsca. Zaczerwienienie i wysuszanie często powodować mogą swędzenie i pieczenie, co jest dużym dyskomfortem dla chorych. Dlatego też istotna będzie prawidłowa pielęgnacja skóry, która znacząco może pomóc w złagodzeniu objawów, a także stosowanie się do określonych zasad.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnych ubrań, pikantnych potraw i alkoholu, czy używania mocniejszych środków kosmetycznych. Do pielęgnacji tego typu skóry sprawdzają się dobrze dedykowane kosmetyki, przykładowo takie jak krem dexeryl. Dzięki używaniu takich produktów można w dużym stopniu ograniczyć dolegliwości, a w części przypadków nawet całkiem je wyeliminować. Produkty stosowane przy atopowym zapaleniu najczęściej są produkowane na wyłącznie naturalnych składnikach. Powszechnie w nich się znajduje gliceryna, zatrzymująca wodę i tym samym zapewniająca utrzymanie wilgotności naskórka. Z kolei biała wazelina niejednokrotnie jest wykorzystywana w kosmetykach do natłuszczania, zostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Taka wazelina nie będzie powodować żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu jest całkiem bezpieczna w stosowaniu. Częstym składnikiem preparatów stosowanych w AZS jest także parafina, która zabezpiecza skórę przed wystąpieniem podrażnień, a równocześnie ogranicza objawy. W produktach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, tak więc zalecane są one przy pielęgnacji w tej chorobie. Dużo informacji w tym temacie można znaleźć między innymi na stronie www.kremy-dexeryl.pl, jeśli ktoś zainteresowany będzie taką tematyką, to będzie mógł tam zajrzeć i zapoznać się z artykułami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój