Wiele firm w pewnym momencie rozwoju może potrzebować dodatkowych pieniędzy, aby pójść krok dalej. Różnych opcji na znalezienie pieniędzy jest dużo, może to być kredyt w banku, znalezienie inwestora czy w przypadku dużych firm wejście na giełdę. Jeżeli w skład majątku firmy wchodzi nieruchomość, to pokusić się można o kolejną opcję, którą jest pożyczka pod zastaw.

Takie rozwiązanie ma kilka ciekawych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw zaczęły się cieszyć sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim można liczyć na korzystniejsze oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnych kredytów, bierze się to z tego, że instytucja finansująca ponosi znacznie mniejsze ryzyko z powodu zabezpieczenia, jakim będzie nieruchomość pożyczkobiorcy. Dość wysoka jest także kwota, jaką da się otrzymać. Najczęściej jest to od 50 do 70 procent tego, ile warta jest nieruchomość, co oznacza że bez dużego problemu pożyczyć można nawet kilka milionów.

Kolejną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest nieduża liczba spraw formalnych do załatwienia. Najistotniejsze będą oczywiście dokumenty wiążące się z nieruchomością, bo właśnie ona obciążona zostanie wpisem do hipoteki na rzecz pożyczkodawcy. Lecz w wielu przypadkach nie ma konieczności pokazywania informacji o aktualnych obrotach czy dochodach, co jest sporym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, ponieważ nie musi spędzać swojego czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/pytania opisane jest wszystko dokładnie, zarówno jeśli będzie chodzić o warunki finansowania jak i wymagane zabezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY