Ekrany spawalnicze od producenta Kiner są przegrodami ochraniającymi przed promieniowaniem świetlnym, tak samo IR jak i ultrafioletowym emitowanym przez łuk spawalniczy. Zrobione są one z lekkiej konstrukcji stalowej a także wypełnienie z trudnopalnej folii do spawania. Oferta firmy zawiera stałe parawany spawalnicze lżejsze, będące lekkimi konstrukcjami metalowymi, uzupełnionymi arkuszem folii spawalniczej o grubości niecałe 0,4 mm.

Folia udostępniona jest w czterech wersjach kolorystycznych, mających przeróżny stopień przezroczystości. Ze względu na to, iż wytwórca ma świadomość, że klienci mogą posiadać przeróżne oczekiwania, udostępnia ekrany spawalnicze w dwóch opcjach różniących się szerokością.

Wyjątkową opcją w katalogu są ekrany spawalnicze mobilne. Ich szczegółowa specyfikacja opublikowana jest na stronie internetowej. Każdy ekran spawalniczy ma za zadanie chronić osoby, które wykonują swoje obowiązki zawodowe obok stanowiska spawalniczego, a nie posiadają specjalistycznej odzieży do spawania. Ochrona przed promieniowaniem podczerwonym, ultrafioletowym i rozbłyskami światła niebieskiego są zagwarantowane.

Proponowane opcje spełnią wymagania normy spawalniczej EN ISO 25980. Klienci, jacy zdecydowani są na wersje z dodatkowymi lamelami o grubości 2 milimetrów są osłonieni przed poparzeniem iskrami a także roztopionymi odpryskami metalu. Folia z polichlorku winylu stanowiąca wypełnienie ekranu jest ciężkopalna i zapobiega rozprzestrzenianiu się na wypadek pojawienia się ognia. Zleceniodawcy mogą zdecydować się na zamawianie folii wykonanej według indywidualnych zasad.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój