Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Gigantyczne bezrobocie w Polsce oraz kolosalna różnica w warunkach życia oraz skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w obfitym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte nieraz przyciągają speców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Proponują im atrakcyjne warunki zatrudnienia i też rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych nadzwyczaj w szeregu przypadków korzystają studenci oraz pracownicy naukowi. Szczególnie kiepsko prezentuje się sytuacja na rynku pracy dla wychowanków w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dostosowane do bieżących pragnień rynku, kładzie zanadto rozległy nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to zwłaszcza naukowców, lekarzy i inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji odpowiednich, maszyn, urządzeń i laboratoriów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój