Używanie widłowych wózków, tak samo jak i wielu innych pojazdów, jest związane co jakiś czas z potrzebą wymiany opon. Podczas codziennej pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w części przypadków nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakich nawierzchniach jeżdżą takie wózki i jakie przenoszą obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Lubartów zużyła się zbyt mocno, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje tego typu opon, różniących się ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pompowane opony do wózka widłowego Chełm, często wyposażone w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie sprawdzają się do jazdy po dużych nierównościach, oraz przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych rzeczy. Wśród tej rodziny opon przeważnie są stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W wielu zastosowaniach sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na wysoką odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma w ich przypadku problemów z przebiciami i stratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon cechuje się także nieco mniejszą elastycznością, dlatego się nie sprawdzi w sytuacjach, kiedy trzeba będzie przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój